CATERING DIETETYCZNY POZNAŃ

CATERING DIETETYCZNY POZNAŃ

Lato w mieście? Sprawdź czego nie jeść i nie pić w upały

Kiedy temperatura na zewnątrz sięga 30 stopni, żar leje się z nieba, a my nie potrafimy robić nic innego jak tylko chować się w cieniu i sączyć schłodzone napoje, zazwyczaj nie mamy ochoty na jedzenie. Mimo tego, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem w gorące dni, nie wystarczy pamiętać o odpowiedniej ilości płynów. Warto wiedzieć również co należy jeść, a co wykluczyć z diety, aby nasz nastrój utrzymywał się na wysokim poziomie. Inwestycja w catering dietetyczny Poznań będzie dużym ułatwieniem.

Wysoko przetworzone jedzenie jest bogate w tłuszcze, cukry proste i chemiczne dodatki, które powodują, że po ich spożyciu nasz organizm jest dodatkowo obciążony. Musi on przetrawić taki posiłek, a do tego potrzebuje sporo energii, co dodatkowo podnosi temperaturę ciała i powoduje gorsze samopoczucie. Takie potrawy często zawierają również dużo soli, która podnosi ciśnienie i dodatkowo powoduje uczucie gorąca. Jej nadmiar wspomaga również odwodnienie organizmu, przez co musimy wypić jeszcze więcej wody niż w inny upalny dzień. Ulepszacze smaku dodawane do takiej żywności powodują otępienie, senność i ospałość.

Warto pomyśleć nad cateringiem dietetycznym – Poznań

Dobre samopoczucie w upalne dni zapewni nam zbilansowana i zróżnicowana dieta, bogata w odpowiednie składniki odżywcze, witaminy i minerały. Powinna ona zawierać dużo świeżych, sezonowych owoców, morskich ryb, pełnoziarnistego pieczywa. Każdy, komu zależy na tym, aby przeżyć gorące dni w dobrym samopoczuciu powinien rozważyć catering dietetyczny – Poznań, dzięki któremu codziennie będzie mógł cieszyć się pysznymi i zdrowymi posiłkami.

dieta lunch box Poznań Cud i Miód
Pomoc dietetyka w wyborze diety - Cud i Miód

Masz pytania?

Nie wiesz, która dieta będzie dla Ciebie idealna?

Napisz do nas lub zadzwoń! Nasi dietetycy pomogą Ci w doborze