logo cud i miód

Nowość!

Dieta pudełkowa Hashimoto

Hashimoto – dieta została stworzona dla osób, które borykają się z zaburzeniami pracy tarczycy, jest nowością w naszej ofercie. Catering powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, którzy chcą za pomocą diety wpłynąć korzystnie na swoje zdrowie. To zrozumiałe, tym bardziej że chorujących na niedoczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy typu Hashimoto i inne choroby immunologiczne jest coraz więcej. Także zdrowe osoby, które chcą nieco zmodyfikować swój sposób żywienia (np. wprowadzić ograniczenie spożycia glutenu, nabiału i wyeliminować produkty sojowe) chętnie sięgają po dietę Hashimoto w formie cateringu.

Hashimoto – dieta pudełkowa 5 gotowych posiłków dziennie

Catering dieta Hashimoto to jadłospis, który składa się z 5. posiłków dziennie i występuje w 7. wariantach dostarczania energii. Kaloryczność diety powinna być dobrana indywidualnie, a jej wybór uzależniony jest od stanu zdrowia, wieku, płci, masy ciała oraz poziomu aktywności fizycznej. Zachęcamy do sprawdzenia naszegomenu i wybrania jednego z wariantów.

W doborze idealnej kaloryczności posiłków pomogą nasi specjaliści. Zachęcamy do skorzystania z darmowej konsultacji z dietetykami, którzy służą pomocą. Można nie tylko poradzić się w sprawie odpowiedniego wariantu diety przy Hashimoto, ale i innych programów żywieniowych np. przy nietolerancji lub alergii pokarmowej. Warto skontaktować się z dietetykiem, wysłać maila i dowiedzieć się, która z 7. opcji kaloryczności będzie najlepsza w konkretnym przypadku.

Produkty spożywcze, które zostały ograniczone lub wyeliminowane w diecie

Dieta Hashimoto to catering, który polega na wyeliminowaniu wszelkich sztucznych dodatków do żywności takich jak konserwanty, ulepszacze smaku i barwniki. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko negatywnych interakcji z często stosowanymi przy chorobach tarczycy lekami.

  • Produkty zawierające gluten – ograniczone
  • Nabiał – szczególnie krowie mleko, jogurt i sery – ograniczone
  • Warzywa kapustne i psiankowate – ograniczone, 
  • Produkty sojowe – wyeliminowane,
  • Słodziki sztuczne – zastąpione naturalnymi,
  • Sztuczne dodatki do żywności – wyeliminowane.

 

Poprawie samopoczucia, regulacji wagi i ogólnego stanu organizmu pomaga również dobrze zbilansowany, średni rozkład makroskładników wdiecie przy Hashimoto w ujęciu tygodniowym.

Średni rozkład makroskładników w diecie przy Hashimoto w układzie 1 tygodnia:

Makroskładniki

Wartość w proc.

Węglowodany

50

Tłuszcze

30

Białko

20

rzodkiewka

Dostępne warianty kaloryczne

rzodkiewka

Aktualne menu diety Hashimoto

Alergeny

1. Zboża zawierające gluten
2. Skorupiaki
3. Jaja
4. Ryby
5. Orzechy ziemne
6. Soja
7. Mleko

8. Orzechy
9. Seler
10. Gorczyca
11. Sezam
12. Siarczyny
13. Łubin
14. Mięczaki

Produkty zawierające gluten ograniczone w diecie przy Hashimoto

W zrównoważonej diecie Hashimoto podczas komponowania jadłospisu uwzględniamy wiele czynników, mających wpływ na zaburzenia tarczycy i inne problemy z gospodarką hormonalną. Osoby borykające się z Hashimoto często narzekają na dolegliwości trawienne. Niektóre potrawy rzeczywiście mogą mieć niekorzystny wpływ na organizm przy tego typu zaburzeniach. Dlatego dietetycy zalecają zróżnicowaną, lekkostrawną dietę, bogatą w naturalne składniki. Taki styl jedzenia nie obciąża nadmiernie organizmu i pozwala stopniowo wracać do stanu równowagi. 

Do produktów spożywczych, które zostały ograniczone, należą składniki zawierające soję, nabiał oraz gluten, pochodzący z pszenicy, żyta i jęczmienia, ze względu na zwiększone ryzyko występowania nietolerancji wśród osób borykających się z chorobą Hashimoto. Dieta jest w tym przypadku równie ważna, jak zalecenia endokrynologa i wspiera szybszą normalizację procesów hormonalnych u kobiet i mężczyzn.

Dieta Hashimoto – jadłospis z optymalną ilością nabiału

Hashimoto to zaburzenie, przy którym dieta powinna być uboższa w nabiał, zwłaszcza krowi ze względu na obecność kazeiny. W przypadku osób chorujących na Hashimoto dieta bogata w produkty mleczne – mleko, jogurt, miękkie sery częściej może powodować objawy alergii.

Na liście produktów, które ograniczamy w diecie przy Hashimoto są warzywa kapustne zawierające substancje wolotwórcze. Ich całkowita eliminacja nie jest wskazana, dlatego stosujemy je w ograniczonej ilości i po wcześniejszej obróbce termicznej. W jadłospisie w ograniczonej ilości stosowane są warzywa, zaliczane do psiankowatych takie jak pomidory, papryka, bakłażany. 

rzodkiewka

Sprawdź nasze pozostałe diety

Cud i Miód - DIetetyk Natalia

Masz pytania?

Nie wiesz, która dieta będzie dla Ciebie idealna?

Napisz do nas lub zadzwoń! Nasi dietetycy pomogą Ci w doborze

Dieta 5 posiłków Cud i Miód