logo cud i miód

Dieta pudełkowa IF

Dieta Intermittent Fasting cieszy się coraz większą popularnością. To zaplanowany post przerywany oknem żywieniowymi. Dieta pudełkowa Intermittent Fasting to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na zdrowych nawykach żywieniowych i dość elastycznym podejściu, jeśli chodzi o czas spożywania posiłków.

Na czym polega Intermittent Fasting?

Dieta Intermittent Fasting może mieć bardzo urozmaicony jadłospis. Jej najważniejszym założeniem jest przestrzeganie wyznaczonych godzin postu pomiędzy okienkami, w których spożywamy posiłki. Przerywany post w tym przypadku może mieć bardzo korzystny wpływ na nasz organizm i stanowi doskonały sposób na jego regenerację. Dieta Intermittent Fasting nie narzuca konkretnej długości postu. 

Okno żywieniowe w ekstremalnych przypadkach mogą trwać od 10 do 4 godzin, jednak najczęściej spotykamy się z formułą 16-godzinnego postu przeplatanego 8-godzinnym oknem żywieniowym – i takie rozwiązanie proponujemy naszym klientom. To wystarczający czas, żeby spożyć odpowiednią liczbę dobrze zbilansowanych posiłków. W przypadku tej formuły diety od momentu ostatniego wieczornego posiłku należy odczekać 16 godzin do śniadania. Jeśli więc zjesz kolację o 18:00, śniadanie możesz zjeść dopiero o 10:00, a pomiędzy 18.00 a 10:00 możesz przyjmować jedynie płyny o zerowej zawartości kalorii – wodę, herbatę i kawę bez cukru czy mleka. W czasie postu nie wolno pić soków i słodkich napojów.

Dieta Intermittent Fasting – jadłospis dla każdego

Naszadieta pudełkowa Intermittent Fasting składa się z 3 pełnowartościowych posiłków przygotowanych przez profesjonalnych kucharzy pod okiem dietetyka. Oferowana dieta pudełkowa IF to aż 4 wersje kaloryczności: 1000,1500,1800, 2000 Kcal, dlatego z powodzeniem wybierzesz odpowiedni wariant dla siebie. Przygotowaliśmy również dietę pudełkową IF w wersji wegetariańskiej. 

Dieta pudełkowa IF – catering dietetyczny najlepszym rozwiązaniem

Rodzaj spożywanych posiłków w diecie Intermittent Fasting ma ogromne znaczenie, mimo że nie obowiązują tu restrykcyjne ograniczenia i nie trzeba eliminować określonych grup produktowych. Organizm musi jednak otrzymać odpowiednią ilość energii – posiłki muszą być pełnowartościowe, ponieważ w trakcie postu nie możemy odczuwać głodu. Jadłospis powinien być urozmaicony i uwzględniać odpowiednią kaloryczność oraz rozkład makroskładników w tygodniowym ujęciu: 

  • 15-20% białka,
  • 30-40% tłuszczy,
  • 45-50% węglowodanów.
 

Jeśli zależy Ci na zrzuceniu zbędnych kilogramów, posiłki muszą składać się ze zdrowych i niskoprzetworzonych składników. Należy unikać słodyczy, słodkich napojów, wysoko przetworzonej żywności i zbyt tłustych dań.

 

rzodkiewka

Dostępne warianty kaloryczne

Dietę Intermittent Fasting oferujemy w czterech wersjach kalorycznych:

w wersji standardowej oraz wegetariańskiej

rzodkiewka

Aktualne menu diety IF

Alergeny

1. Zboża zawierające gluten
2. Skorupiaki
3. Jaja
4. Ryby
5. Orzechy ziemne
6. Soja
7. Mleko

8. Orzechy
9. Seler
10. Gorczyca
11. Sezam
12. Siarczyny
13. Łubin
14. Mięczaki

Dieta pudełkowa Intermittent Fasting – największe zalety

Największą zaletą diety pudełkowej IF jest z pewnością jej elastyczności. Dieta nie określa godzin, kiedy możesz zjeść ostatni lub pierwszy posiłek. Najważniejsze jest przestrzeganie wyznaczonego postu. Okienko żywieniowe można dostosować do swoich indywidualnych preferencji i porządku dnia. To idealne dieta dla osób, które lubią jeść późno kolację albo śniadanie. Dietę IF łatwo również dostosować do własnych upodobań żywieniowych.

Dieta Intermittent Fasting może pomóc Ci schudnąć, ale musi być dobrze zaplanowana. Co należy wziąć pod uwagę?

  • Bardzo istotna jest długość przerw pomiędzy ostatnim a pierwszym posiłkiem, czyli odpowiednia długość postu, która powinna być bezwzględnie przestrzegana. 
  • Na skuteczność diety wpływa również rodzaj spożywanych posiłków w oknie żywieniowym. Muszą być one doskonale zbilansowane – powinny dostarczać odpowiednie wartości odżywcze i wystarczającą ilość kalorii.
  • Jak zawsze przy każdej zdrowej diecie dużą rolę odgrywa również umiarkowany wysiłek fizyczny.

Dieta IF – dla kogo?

Dieta IF może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. Zaplanowany post pozwala organizmowi odpocząć od trawienia i dzięki temu nie odkładają się zbędne kalorie. Może to zapobiec wielu chorobom cywilizacyjnym, które wynikają z nadmiaru pożywienia. Posiłki muszą być pełnowartościowe i zdrowe, żeby dostarczały Twojemu organizmowi odpowiednią liczbę kalorii w ciągu dnia. Dieta pudełkowa Intermittent Fasting Cud i Miód z pewnością Ci to zapewni – zarówno w wersji standardowej, jak i wegetariańskiej. Dieta IF to również doskonały sposób na racjonalna odchudzanie. 

Dieta pudełkowa Intermittent Fasting – gwarancja sukcesu

Catering dietetyczny zapewni Ci świetnie zbilansowane i zdrowe posiłki, które możesz spożywać w wyznaczonym okienku żywieniowym. Decydując się na dietę pudełkową Intermittent Fasting, nie musisz się martwić o liczenie kalorii i zestawianie odpowiednich grup produktowych. Dostajesz zdrowe i pełnowartościowe posiłki prosto do Twojego domu.

 

rzodkiewka

Sprawdź nasze pozostałe diety

Cud i Miód - DIetetyk Natalia

Masz pytania?

Nie wiesz, która dieta będzie dla Ciebie idealna?

Napisz do nas lub zadzwoń! Nasi dietetycy pomogą Ci w doborze

Dieta 5 posiłków Cud i Miód