logo cud i miód

Nowość!

Dieta pudełkowa Dash

DASH dieta to coraz bardziej popularny sposób żywienia, który zyskuje wielu zwolenników. Dieta pudełkowa skomponowana w stylu DASH zalecana jest w szczególności osobom borykającym się z wysokim cholesterolem, nadciśnieniem, czy zaburzoną gospodarką glukozy. Jednym z podstawowych założeń DASH dietyjest ograniczenie soli – to ważny argument dla osób mających nadciśnienie tętnicze.

DASH dieta pudełkowa – same korzyści dla zdrowia!

Pozytywny wpływ DASH diety na zdrowie polega do odpowiednim doborze składników, oraz ograniczeniu niektórych produktów. Po zastosowaniu tego sposobu żywienia zaobserwować można, jak zasady DASH diety wpływają korzystnie na samopoczucie, a poza tym wyrównuje się poziom glukozy, cholesterolu, a także ciśnienie tętnicze. Zdrowym osobom DASH dieta pudełkowa również przyniesie korzyści ze względu na swoje zdroworozsądkowe reguły. Główne założenia diety DASH bazują zasadzie:

Częściej, ale mniej – jem 3 główne posiłki oraz dwie przekąski dziennie.

Skuteczność DASH diety pudełkowej polega na zwiększeniu liczby ryb – nawet do 3–4 razy w tygodniu. Ograniczamy również ilość mięsa i dobieramy różne gatunki tak, dieta była jak najbardziej zrównoważona. Oprócz czerwonego mięsa w jadłospisie często znajduje się chude mięso z kurczaka lub z indyka, które jest w tym przypadku zdrowsze. Zobacz, jak to wpływa namenu!

Z jakich produktów stworzona jest DASH dieta?

DASH dieta pozwala na cieszenie się smakiem różnorodnych produktów. W posiłkach częściej pojawią się rośliny strączkowe, które są dobrym roślinnym źródłem białka. Do komponowania naszych potraw w zestawy DASH – dieta pudełkowa często stosujemy orzechy, które są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Dbamy o to, aby w menu znalazła się odpowiednia ilość błonnika, który korzystnie wpływa na trawienie. Posiłki w stylu DASH są bogate w orzechy, pestki i ziarna. Dodatkowo białe pieczywo, a niekiedy również makaron, zastępujemy w naszej diecie pudełkowej pełnoziarnistymi odpowiednikami, aby zapewnić optymalną ilość błonnika.

Średni rozkład makroskładników w diecie w ujęciu tygodniowym to ok.:

 

30% energii pochodzi z tłuszczu

20% energii pochodzi z białka

50% stanowią węglowodany

rzodkiewka

Dostępne warianty kaloryczne

rzodkiewka

Aktualne menu diety Dash

Alergeny

1. Zboża zawierające gluten
2. Skorupiaki
3. Jaja
4. Ryby
5. Orzechy ziemne
6. Soja
7. Mleko

8. Orzechy
9. Seler
10. Gorczyca
11. Sezam
12. Siarczyny
13. Łubin
14. Mięczaki

DASH dieta – doskonałe składniki bez zbędnego balastu

DASH dieta bogata w warzywa i owoce, rośliny strączkowe, nieprzetworzone węglowodany, chude, dietetyczne mięso, pestki i orzechy to idealny sposób na zdrowy styl życia! Warto podkreślić, że stosujemy tylko dobrej jakości składniki bez zbędnych dodatków. Stawiamy na zaufanych dostawców i produkty, które mają najwyższą jakość. Dopasowujemy rozkład makroskładników do tygodniowego planu z podziałem na węglowodany, tłuszcze i białko (tabela). W ten sposób zapewniamy świetny smak i pełnowartościowe posiłki w wygodnej DASH diecie pudełkowej z dostawą pod same drzwi!

Dla kogo jest DASH dieta pudełkowa?

DASH dieta przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe i zadbać o zdrowie. Dieta pudełkowa pomoże w walce z nadciśnieniem tętniczym i zbyt wysokim poziomem cholesterolu, a także w skutecznym zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Z przyjemnością polecamy różne warianty cateringu dietetycznego dopasowane do specjalnych wymagań.Dieta bez glutenu i nabiału polecana jest przy nietolerancjach pokarmowych. Wybierz wariant idealny dla siebie i ciesz się wyśmienitym smakiem zdrowych posiłków każdego dnia!

rzodkiewka

Sprawdź nasze pozostałe diety

Cud i Miód - DIetetyk Natalia

Masz pytania?

Nie wiesz, która dieta będzie dla Ciebie idealna?

Napisz do nas lub zadzwoń! Nasi dietetycy pomogą Ci w doborze

Dieta 5 posiłków Cud i Miód