Zdrowe jedzenie z cateringiem dietetycznym Cud i Miód

4 mity dotyczące zdrowego odżywania.

Zdrowe jedzenie, czyli co? 4 mity dotyczących zdrowego odżywiania

Zdrowe odżywianie stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Niemal każdy słyszał już o tym jaki wpływ na ciało i organizm ma dobrze zbilansowana dieta. Niestety powstało również wiele mitów, które osobie niedoświadczonej w tym temacie, mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Poznaj najbardziej popularne mity związane ze zdrowym odżywaniem.

  1. Owoce zawierają cukry, więc nie powinno się ich jeść, a już na pewno nie w drugiej połowie dnia. Oczywiście owoce mają więcej cukru niż warzywa, jednak nie należy przez to wykluczać ich z jadłospisu. Oprócz tego, że posiadają w sobie cukier, mają również wiele cennych witamin i minerałów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. A liczba kalorii, które zawierają jest z pewnością mniejsza od prawie każdego batonika.

  1. Produkty light są zdrowsze. Wydaje nam się, że skoro na produkcie widnieje napis light to będzie on bardziej korzystny dla naszej sylwetki. Nic bardziej mylnego. Takie produkty zawierają po prostu mniej tłuszczu, który również jest potrzebny naszemu organizmowi. Usunięcie z nich tego składnika oznacza, że są one bardziej przetworzone, gdyż jest on zastępowany dodatkową porcją cukru albo zagęstnikami.

  1. Nie należy jeść po godzinie osiemnastej. Prawdą jest, że nie należy objadać się tuż przed snem, jednak rzadko kto chodzi spać już o 20. Kolację najlepiej zjeść 2-3h przed pójściem do łózka. Dzięki temu nie będziemy przejedzeni idąc spać, a jednocześnie nie doznamy napadu wilczego głodu, który może pojawić się po kilku godzinach od zjedzonej kolacji.

  1. Detoks oczyszcza organizm. Możliwe, że po kilku dniach głodówki poczujemy się ,,oczyszczeni”, jednak nie ma to nic wspólnego z racjonalnym żywieniem, a nawet może wywołać negatywne skutki. Nasz organizm został wyposażony w narządy, takie jak nerki, wątroba czy jelita, które służą właśnie jego oczyszczeniu. Możemy pomóc mu w tym pijąc dużo wody i eliminując wysoko przetworzoną żywność. Jednak nie ma sensu stosować głodówek.

Rozwiązanie na zdrowe odżywianie – catering dietetyczny

Dieta powinna być dostosowana indywidualnie do naszych predyspozycji. Nie ma sensu eksperymentować z własnym zdrowiem. Nasz organizm najlepiej skorzysta na dobrze zbilansowanej diecie, złożonej z nieprzetworzonych produktów. Warto skorzystać z cateringu dietetycznego Cud i Miód – Warszawa. Wybrać dietę odpowiednią dla siebie i cieszyć się zdrowiem przez długi czas.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn