5 ciekawych aktywności na świeżym powietrzu

5 ciekawych aktywności na świeżym powietrzu (sezon wiosna / lato)

Na wiosnę musieliśmy w tym roku długo poczekać, ale w końcu możemy cieszyć się piękną pogodą, dzięki której spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest czystą przyjemnością. Poznaj 5 ciekawych aktywności na świeżym powietrzu, które umilą Ci czas i sprawią, że nie będziesz się nudzić.

 Aktywność fizyczna

 Nic tak nie poprawia humoru jak ulubiona aktywność fizyczna uprawiana na świeżym powietrzu. Wybierz się na spacer, pobiegać, na rower albo na Nordic Walking. Dobrym pomysłem jest też gimnastyka w parku lub zewnętrznej siłowni. Tak spędzony czas sprawi, że dotlenisz swój mózg, a resztę dnia spędzisz w doskonałym humorze. 

Dzień na farmie

 Uwielbiasz kontakt ze zwierzętami? Wybierz się na farmę! Nauka dojenia krowy, obserwowanie koni czy karmienie kur to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci i dorosłych. Taka aktywność jest doskonałym sposobem na relaks i odpoczynek od codzienności. 

Obserwacja owadów

Zabierz na spacer lupę i sprawdź co w trawie piszczy. Przyjrzyj się z bliska owadom i zobacz jak fascynujący jest ich świat. Takie zajęcie spodoba się szczególnie maluchom.

Puszczanie latawców

Pamiętasz jeszcze jak w dzieciństwie puszczałeś/aś latawce? Dlaczego tego nie powtórzyć? Możesz kupić gotowy latawiec albo skonstruować swój autorski model. Później wystarczy znaleźć trochę otwartej przestrzeni i możesz łapać wiatr.

Sesja w plenerze

Wiosna to czas, w którym przyroda pięknie się prezentuje. Zabierz na spacer aparat i zróbcie sobie rodzinną sesję, wśród pięknych okoliczności natury. Takie rozwiązanie to nie tylko doskonale spędzony czas, ale również pamiątka na wiele kolejnych lat.

Piknik na trawie 

Kto z nas nie lubi jeść, a w dodatku na zielonej trawie, podczas pięknej pogody? Przygotuj w domu kosz piknikowy z najróżniejszymi smakołykami. Zabierz miękki kocyk, znajdź kawałek miejsca na polanie i spędź miło czas w gronie najbliższych.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn