Fit dieta na zamówienie od Cud i Miód alternatywą dla gotowania w domu.

Alternatywa do cogodzinnego gotowania? – Dieta z dostawą do domu.

Składniki odżywcze w diecie

Dobrze zbilansowana dieta to taka, która zawiera odpowiednie ilości każdego ze składników odżywczych, jest bogata w witaminy i minerały. Czy wiesz jakich składników odżywczych potrzebuje Twój organizm? Podstawowe składniki pokarmowe w naszej diecie to węglowodany, białka i tłuszcze, które dostarczają energii, są potrzebne do wzrostu i budowy komórek ciała. Witaminy i sole mineralne są nam potrzebne w dużo mniejszych ilościach, ale ich rola jest równie ważna, ponieważ dbają o prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Rodzaje składników odżywczych

Węglowodany dostarczają energii do organizmu. Ich źródłem są wszystkie produktu bogate w skrobie: ryż, kasza, ziemniaki, makaron, zboża, owoce i warzywa. Białka dostarczają naszemu organizmowi aminokwasów, które pełnią w nim funkcję budulcową. Są potrzebne do wzrostu, rozwoju i naprawy komórek ciała. Największym źródłem białka są: mięso, ryby, nabiał, rośliny strączkowe. Trzecim ze składników są tłuszcze, które dostarczają niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nasz organizm nie ma zdolności, aby wytworzyć je samodzielnie, dlatego tak ważne jest dostarczenie ich wraz z pożywieniem. Są one nośnikiem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D E, K. Tłuszcze znajdziemy w olejach, mięsie, nabiale, rybach, orzechach i nasionach.

Dieta z dostawą do domu to racjonalny wybór

Odpowiednia ilość każdego ze składników to podstawa zdrowej i zbilansowanej diety. Aby mieć pewność, że nasze posiłki posiadają właściwą ilość węglowodanów, tłuszczów i białka możemy skorzystać z diety z dostawą do domu, dostępnej m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu czy Warszawie. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że nasza dieta jest odpowiednio ułożona, a my dostarczamy organizmowi wszystkiego czego on potrzebuje.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn