Płaski brzuch z Cud i Miód

Chcesz mieć płaski brzuch? – oto nasz poradnik

Co jeść, aby mieć płaski brzuch?

Marzeniem wielu osób, którym zależy na wysportowanej sylwetce jest płaski brzuch. W sieci znajdziemy wiele zestawów ćwiczeń, które gwarantują osiągnięcie zamierzonego efektu. Należy jednak pamiętać, że sukces nie zależy tylko od rodzaju aktywności, ale również od stosowanej diety. Miejsce, w którym zbiera się tkanka tłuszczowa jest często uwarunkowane genetycznie. U niektórych osób jest to brzuch, a jeszcze u innych uda czy ramiona.

Skąd bierze się tkanka tłuszczowa na brzuchu?

Warto wiedzieć jakie inne powody, oprócz zbyt dużej ilości spożywanych kalorii, mogą powodować zbieranie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Często są to różnego rodzaju schorzenia, takie jak: insulinoporność, cukrzyca czy PCOS. Otyłość brzuszna może być też spowodowana czynnikami, takimi jak: wiek (u starszych osób, poziom tkanki tłuszczowej jest większy), płeć (mężczyźni są bardziej podatni na gromadzenie tłuszczy w okolicy brzucha), stres (wysoki poziom kortyzolu sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej).

Co jeść, aby mieć płaski brzuch?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to co jeść, aby mieć płaski brzuch. Jest to efekt długotrwałej pracy, na którą składają się regularne ćwiczenia fizyczne oraz zbilansowana i pełnowartościowa dieta stosowana przez długi czas. Nie można pozbyć się tkanki tłuszczowej tylko z jednej, wybranej części ciała, jak np. brzuch. Tylko wytrwałość i odpowiednia redukcja kaloryczności posiłków pozwoli na równomierną utratę tkanki tłuszczowej. Istnieją jednak grupy produktów, które pomogą uzyskać efekt płaskiego brzucha. Należą do nich owoce i warzywa, ze względu na małą kaloryczność. Posiłki bogate w błonnik, które regulują pracę przewodu pokarmowego. Pełnoziarniste pieczywo, kasze i makarony. Produkty, które mają dużą ilość białka, które jest bardzo sycące i stymuluje organizm do spalania większej ilości kalorii.

Przepis na płaski brzuch to catering dietetyczny

Marzenie o płaskim brzuchu będzie łatwiejsze do spełnienia, jeśli nasza dieta będzie w odpowiednich rękach. A to z kolei będzie łatwiejsze z dietą pudełkową, która zagwarantuje dostarczenie prosto pod drzwi zdrowych i zbilansowanych posiłków na cały dzień. Catering dietetyczny to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na osiągnięciu efektu płaskiego brzucha. Zamawiając diety w Cud i Miód możesz skorzystać z darmowej dostawy na terenie Katowic i ciesz się pysznym jedzeniem każdego dnia.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn