Piramida żywieniowa - catering dietetyczny Cud i Miód

Co powinniśmy jeść częściej, a czego więcej? – z pomocą przychodzi piramida żywieniowa!

Do czego jest nam potrzebna piramida żywieniowa?

Co powinniśmy jeść częściej, a czego więcej? Pieczywo, warzywa, owoce, a może mięso i ryby? Właśnie na te pytania odpowiada Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej opracowana Instytut Żywności i Żywienia. Mimo że przez wielu jest ona uważana za przestarzałą. To informuje ona o bardzo istotnych aspektach zdrowego żywienia. Rolą piramidy jest przedstawienie tego, których produktów powinniśmy jeść najwięcej. Nie zaś, które są najważniejsze, ponieważ wszystkie są tak samo istotne. Należy również pamiętać, że piramida jest skierowana do osób, które nie mają żadnych chorób.

Z czego składa się najnowsza piramida żywieniowa?

Według aktualnych rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia na pierwszym miejscu piramidy znajduje się aktywność fizyczna. Każdy z nas powinien uprawiać w tygodniu 150 minut umiarkowanej aktywności lub 75 minut intensywnego wysiłku. Kolejną część piramidy tworzą warzywa i owoce, ponieważ powinniśmy spożywać ich jak najwięcej. Ze względu na ich małą kaloryczność oraz wysoką wartość odżywczą, powinny one stanowić podstawę diety. Kolejną część piramidy stanowią produkty zbożowe, czyli makarony i pieczywo (najlepiej pełnoziarniste), kasze czy ziemniaki. Są to główne źródła węglowodanów i powinny być spożywane około 3 razy dziennie. Następny w kolejności jest nabiał, który uzupełnia naszą dietę w wapń. Zamiennikiem dla wegan może być tofu, które również zawiera dużą ilość tego pierwiastka. Na przedostatniej pozycji znajdują się mięso, ryby, jaja oraz nasiona strączkowe. Produkty te są głównym źródłem białka w diecie, a to ono bierze udział w budowie mięśni. Na samej górze piramidy znajdują się źródła tłuszczu, takie jak: orzechy i oleje.

Dieta zgodna z piramidą żywienia zalecaną przez WHO nigdy nie była tak prosta!

Catering dietetyczny to rozwiązanie dla osób, którym zależy na zdrowym spożywaniu posiłków oraz jedzeniu się zgodnie z piramidą żywienia opracowaną przez WHO. Wykwalifikowany dietetyk oraz szef kuchni sprawią, że pod Twoje drzwi każdego dnia będą dostarczone pyszne posiłki. Jeśli jesteś z Gdańska to Nasz catering dietetyczny dostarczy do Ciebie posiłki bez dodatkowych opłat.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn