wegetariański catering dietetyczny

Czy istnieje dobry wegetariański catering dietetyczny?

Czy wiesz, że z roku na rok maleje ilość mięsa zjadanego przez Polaków? Nie można się temu dziwić, ponieważ bezmięsna dieta ma wiele zalet. Wegetarianie często jedzą więcej warzyw i owoców, dlatego dostarczają do organizmu więcej witamin i innych związków. Ich dieta najczęściej składa się z nieprzetworzonych produktów roślinnych, dlatego cieszą się dobrym stanem zdrowia. Badania dowodzą, że osoby, które nie jedzą mięsa borykają się z mniejszym ryzykiem śmierci spowodowanej chorobą niedokrwienną serca. Mają też niższy poziom cholesterolu, ciśnienie tętnicze krwi oraz niższe wskaźniki nadciśnienia i cukrzycy typu 2. Przyjmują także mniej nasyconych kwasów tłuszczowych i niegroźne są im antybiotyki oraz leki spożywane przez zwierzęta.

Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska to podstawa!

Należy także wziąć pod uwagę fakt, że nieodpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska może doprowadzić do niedoborów aminokwasów, wapnia, żelaza czy witaminy B12, a to z kolei może skutkować nieodwracalnymi szkodami w organizmie. Dlatego, bardzo ważne jest, aby dieta wegetariańska była odpowiednio zbilansowana.

Skorzystaj z naszego wegetariańskiego cateringu dietetycznego, dzięki któremu nie musisz martwić się o jakość spożywanych produktów, ponieważ specjaliści dbają o to, aby dostarczone Ci dania zawierały wszystkie składniki i minerały potrzebne do prawidłowego działania organizmu. Nasz wegetariański catering dietetyczny składa się z warzyw, owoców, roślin strączkowych, nabiału, jaj, orzechów i pełnoziarnistych produktów, które podawana są w postaci pysznych posiłków.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn