Czy powinnam powinienem zrezygnować z picia kawy będąc na diecie

Czy powinnam/powinienem zrezygnować z picia kawy będąc na diecie?

Aromatyczna kawa jest ulubionym napojem wielu osób. Jednak często poddajemy w wątpliwość czy picie kawy na diecie to dobry pomysł. Sprawdź jak jest naprawdę.

Czarna kawa ma 0 kcal

Filiżanka czarnej kawy ma 0 kcal, dlatego picie tego napoju bez dodatków takich jak mleko, cukier czy syropy na pewno nie zaszkodzi diecie. Jednak, jeśli pijesz tylko słodką kawę z mlekiem, warto wliczyć ją do dziennego bilansu kalorycznego, ponieważ w takim przypadku jedna filiżanka może mieć nawet kilkaset kalorii 

Zalety picia kawy 

Za piciem kawy na diecie przemawia jej działanie termogeniczne, które przyspiesza przemianę materii. Wypicie filiżanki kawy przed treningiem sprawi, że będzie on bardziej efektywny, a to z kolei wpłynie na spalenie większej liczby kalorii. 

Co za dużo to niezdrowo

Należy jednak pamiętać o starym powiedzeniu – co za dużo to niezdrowo, które dotyczy także kawy. Kofeina podnosi ciśnienie w tętnicach, więc wypicie zbyt dużej ilości tego napoju może spowodować złe samopoczucie, drżenie rąk, nadmierne pobudzenie czy problemy ze snem.

Podsumowując, picie kawy na diecie nie jest niczym złym. Bez obaw można włączyć ją do codziennego jadłospisu, dzięki czemu poprawi się samopoczucie, a uczucie zmęczenia będzie mniejsze.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn