dieta bez nabiału i glutenu z dostawą - Cud i Miód

Dieta bez nabiału i glutenu. Jak powinna wyglądać?

Dieta bez nabiału i glutenu i to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą jeść nabiału oraz produktów zawierających gluten. Jest dużym ułatwieniem dla osób, którym nie wystarczy eliminacja jedynie laktozy, ponieważ są uczulone na białka mleka krowiego.

Rezygnując z jedzenia glutenu i nabiału bardzo ważne jest, aby skonsultować swoją dietę ze specjalistą, ponieważ jeśli nie mamy na ten temat odpowiedniej wiedzy możemy zaszkodzić swojemu organizmowi. Produkty bez glutenu jak ryż czy mąka kukurydziana mają w sobie mniej wartości odżywczych niż produkty z glutenem. Wyłączając z diety nabiał, eliminujemy też doskonałe źródło wapnia. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie te składniki zastąpić innymi komplementarnymi produktami.

Z czego składają się posiłki w diecie bez nabiału i glutenu?

W posiłkach diety bez nabiału i glutenu nie znajdziesz produktów takich jak: pszenica, orkisz, jęczmień, żyto czy owies oraz nabiał. Zamiast tego będziesz jeść potrawy, które składają się m.in. z mięsa, ryb, jaj, warzyw, owoców, orzechów, nasion strączkowych, kukurydzy, amarantusa, ryżu czy gryki.

Jakie korzyści ma stosowanie diety bez nabiału i glutenu?

Dieta bez glutenu i nabiału może korzystnie wpłynąć na poziom cholesterolu ogólnego i LDL oraz na poprawę metabolizmu. Ponadto, pomoże pozbyć się dolegliwości skórnych spowodowanych nietolerancją glutenu lub nabiału. Może również wpłynąć na poprawę samopoczucia i pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn