Dieta dla mózgu od cateringu dietetycznego Cud i Miód

Dieta I mózg – to się ze sobą wiąże!

Dieta dla mózgu

Niemal każdy z nas kojarzy zdrowe odżywianie ze szczupłą i wysportowaną sylwetką. Jednak niewiele osób pamięta o tym, że zbilansowane, pełne witamin i minerałów posiłki wpływają również na kondycję skóry i na sprawną pracę naszego mózgu oraz procesy poznawcze. Niewłaściwa dieta może doprowadzić do problemów z koncentracją, spadku odporności na stres czy pogorszenie nastroju i samopoczucia. Dobrze odżywiony mózg będzie pracował w optymalny sposób. Warto również wiedzieć czego unikać, aby nie powodować mniejszej sprawności działania mózgu.

Czego unikać, aby usprawnić pracę mózgu?

Pierwszym elementem, który należy wykluczyć, chcąc cieszyć się sprawnie działającym mózgiem jest wysoko przetworzona żywność. Fast foody nie tylko negatywnie wpłyną na naszą sylwetkę, ale puste kalorie, które wraz z nimi dostarczymy naszemu organizmowi sprawią, że mózg nie będzie odpowiednio odżywiony, a przez to spadnie jego wydajność i pojawią się problemy z koncentracją oraz logicznym myśleniem. Jak dowodzą badania, już 10 minut od spożycia wysoko przetworzonego jedzenia, kwasy tłuszczowe upośledzają działanie hipokampu, czyli elementu mózgu, która odpowiada za naukę nowych rzeczy oraz przywoływanie wspomnień. Mimo, że taki stan nie trwa długo, to odżywiając się samymi fast foodami, sytuacja może wyglądać już nieco gorzej.

Następnym składnikiem, którego należy unikać, aby cieszyć się sprawną pracą mózgu jest cukier. Jego nadmiar upośledza działanie pamięci krótkotrwałej i długotrwałej. Chroniczne nadużywanie cukru może doprowadzić nawet do choroby Alzheimera. Jak widać, nie warto ryzykować, a najlepszym rozwiązaniem, które pozwoli nam cieszyć się sprawną pracą mózgu przez długi czas jest stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety.

Usprawnij pracę mózgu z cateringiem dietetycznym

Inwestycja w zdrowie to najlepsza inwestycja z możliwych. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z cateringu dietetycznego Gorzów Wielkopolski, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że nasz organizm otrzymuje wszystko, co jest mu potrzebne do sprawnej pracy mózgu.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn