Zdrowa dieta pudełkowa - Poznań Cud i Miód

Dieta pudełkowa – to nie tylko wygoda ale i sposób na zdrowsze życie

Mikroflora jelitowa w diecie

Mikroflora jelitowa odgrywa w odchudzaniu i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu bardzo ważną, jednak przez wielu niedocenioną rolę. Bakterie w ludzkim organizmie nie zawsze są złe. Niektóre z nich wspomagają jego prawidłowe funkcjonowanie, odgrywając ogromną rolę w pracy jelit.

Głównym zadaniem bakterii jelitowych jest kontrolowanie motoryki przewodu pokarmowego. Biorą one udział w pobieraniu energii i fermentują niestrawione resztki pożywienia. Walczą również z niepożądanymi bakteriami w organizmie, tworząc tym samym barierę ochronną. Nieodpowiedni skład mikroflory jelitowej może źle wpłynąć na wchłanianie składników odżywczych, przez co osłabione będą mięśnie, kości, pod skórą może zbierać się woda, mogą pojawić się bóle głowy czy problemy ze snem.

Istnieje grupa produktów, które szczególnie dobrze wpływają na naszą mikroflorę jelitową. Należy do nich nabiał, szczególnie jogurt naturalny, kefir czy zsiadłe mleko. Zawierają one bakterie kwasu mlekowego, które wzbogacają skład jelit. Kiszonki powstałe na skutek fermentacji bakterii mlekowych. Poza ogórkami kisić można także, kapustę, a nawet rzepę, marchewkę, buraki i inne warzywa. Owoce spożywane ze skórką. Mają w takiej formie najwięcej błonnika i witamin, przez co wpływają na wzrost pozytywnych bakterii w jelitach.

Jak widać, bakterie jelitowe pełnią w naszym organizmie bardzo ważną funkcję. Utrzymanie ich na odpowiednim poziomie to niezwykle ważne zadanie, które jest możliwe dzięki stosowaniu zbilansowanej i zróżnicowanej diety. Warto skorzystać z diety pudełkowej, dzięki której będziemy mieć pewność, że dostarczamy organizmowi oraz naszym jelitom wszystkiego co jest im niezbędne. Dietę pudełkową można zamówić m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, w Szczecinie oraz Warszawie.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn