Dieta na długowieczność - Cud i Miód

Dieta Samuraja – sekret długowieczności!

Zastanawiasz się jak najlepiej wesprzeć długowieczność? Okazuje się, że ogromny wpływ na zachowanie zdrowia, sprawności fizycznej i umysłowej, a także samą długowieczność ma wybór właściwego żywienia.

W 1974 roku, kanadyjski minister zdrowia – Marc Lalonde – opublikował raport „A New Perspective on the Health of Canadians”, w którym przedstawił koncepcję „pól zdrowia”. Diagram ten kojarzy z pewnością każdy, kto kończył kierunek studiów powiązany jakkolwiek z promocją zdrowia. Lalonde utrzymywał, że opieka zdrowotna, środowisko fizyczne, czy czynniki genetyczne – to elementy nie rzutujące nawet w 50% na możliwość utrzymania zdrowia, bądź rozwinięcia choroby. .

Wkład elementów wpływających na nasze zdrowie przedstawia się następująco: 

  • Opieka zdrowotna – 10%
  • Czynniki genetyczne – 16% 
  • Środowisko fizyczne – 21% 
  • Styl życia – 53%

 

Na ten ostatni element wpływa przede wszystkim ograniczenie używek, propagowanie aktywności fizycznej, a także styl żywienia. I faktycznie, wszelkie badania naukowe na temat długowieczności potwierdzają, że dieta ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu nas w zdrowiu.

Dobra dieta, to taka, którą możesz utrzymywać przez dłuższy okres, a najlepiej przez całe życie. Zatem dieta to nic innego, jak kształtowane nawyki żywieniowe. Jak powinny one wyglądać, aby wspierać długowieczność i utrzymywać choroby cywilizacyjne z daleka od nas?

Najważniejsze elementy można opisać następująco:

– Powinna być nieprzetworzona, pełnowartościowa i zróżnicowana, czyli jak najmniej chemii spożywczej, opieranie się o naturalne produkty spożywcze i oferować ich pełen wachlarz.

– Powinna także dostarczać sporo błonnika z owoców, warzyw, zbóż, bulw oraz grzybów, orzechów i nasion.

– Powinna optymalizować stosunki kwasów tłuszczowych omega-3, -6 i -9 dzięki zawartości tłuszczów roślinnych.

Tak się składa, że dieta okinawska, lub dieta samuraja pokrywa wszystkie wyżej wymienione punkty. Zamów ją już dziś i oddaj swoje zdrowie w ręce naszych ekspertów!

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn