Zbilansowane posiłki - Cud i Miód

Dietetyczny catering to nie wszystko – pamiętaj o odpowiednim nawadnianiu.

Woda w procesie odchudzania

Wiele osób, które marzą o pięknej i wysportowanej sylwetce skupia się tylko na spożywanych posiłkach. Warto jednak pamiętać o konieczności picia odpowiedniej ilości wody. Nie bez powodu jest ona nazywana źródłem życia. Oczyszcza nasz organizm, wspomaga metabolizm, wspiera pracę wszystkich organów, m.in. mózgu czy nerek, które chroni przed kamicą nerkową.

Woda zmniejsza apetyt. Pijąc ją przed każdym posiłkiem minimalizujemy uczucie głodu, a kiedy organizm jest już nieco nasycony, najadamy się mniejszą ilością posiłku. Woda dodaje także energii. Szklanka wody z cytryną rano pobudza lepiej niż filiżanka kawy. Nawodniony organizm lepiej pracuje. Osocze krwi składa się w 90% z wody, więc jej niedobór sprawia, że tkanki i narządy wewnętrzne pracują mniej wydajnie. Dzięki regularnemu nawadnianiu, regulujemy temperaturę naszego ciała, w zimę chronimy się przed nadmiernym ochłodzeniem, a w upalne dni, przed przegrzaniem. Woda ma również zbawienny wpływ na pamięć i koncentrację. Nawodniony mózg pracuje dużo wydajniej, przez co mamy więcej energii i jesteśmy bardziej skoncentrowani na wykonywanych zadaniach, chętniej też podejmujemy aktywność fizyczną.

Regularne picie wody to już krok milowy w stronę wysportowanej sylwetki i dobrego samopoczucia. Kolejnym krokiem niech będzie dietetyczny catering, który pozwoli nam cieszyć się pysznymi i zbilansowanymi posiłkami, dostarczonymi wprost pod nasze drzwi. Większość diet pudełkowych jest już dostępna w dużych miastach, takich jak: Poznań, Warszawa, Szczecin czy Wrocław, a także w mniejszych miasteczkach. Dzięki temu niemal w każdym miejscu w Polsce można cieszyć się pysznym dietetycznym cateringiem.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn