dieta 1500 kcal

Jak powinny wyglądać posiłki przy diecie 1500 kcal? 

Chcąc zgubić zbędne kilogramy i osiągnąć wymarzoną sylwetkę musimy spalać więcej kalorii niż spożywamy. Dlatego, tak ważne przy wyborze diety jest indywidualne dostosowanie kaloryczności posiłków. Nasza zapotrzebowanie kaloryczne zależy od wzrostu i wagi, bo im są wyższe tym więcej musimy jeść. Od płci, ponieważ różnice w budowie ciała sprawiają, że mężczyźni muszą jeść więcej. Od rodzaju aktywności fizycznej, bo im więcej się ruszamy tym więcej powinniśmy przyjmować kalorii. Od ewentualnych chorób i przyjmowanych leków, które zwiększają lub zmniejszają podaż kalorii. Chcąc dokładnie określić, ile kalorii potrzebuje nasz organizm warto udać się do specjalisty, który pomoże nam podjąć decyzję, a przez to dobrać odpowiednie posiłki, które nie spowodują efektu jojo.

Dla kogo będzie odpowiednia dieta 1500 kcal?

Dieta 1500 kcal będzie odpowiednia dla osób, które chcą schudnąć, a ich zapotrzebowanie kaloryczne wynosi około 1700-1800 kcal. Taka ilość kalorii sprawi, że głód nie będzie odczuwalny, a z czasem nadprogramowe kilogramy znikną. Na diecie 1500 kcal można schudnąć około 2-3 kilogramy na miesiąc.

Jak powinny wyglądać posiłki przy diecie 1500 kcal?

Posiłki przy tego typu diecie powinny być regularne, co pozwoli utrzymać insulinę i glukozę na stałym poziomie i tym samym uniknąć uczucia głodu. Bardzo ważne jest, aby jadłospis składał się z odpowiedniej ilości węglowodanów, białek i zdrowych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu dostarczymy organizmowi paliwa niezbędnego do prawidłowego działania. Kaloryczność posiłków na diecie 1500 kcal można rozłożyć w ten sposób, że na śniadanie zjemy około 400 kcal, na drugie śniadanie 150 kcal, na obiad 400 kcal, na podwieczorek 150 kcal i na kolację 400 kcal.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn