Jak przygotować się do przejścia na dietę bezmięsną

Jak przygotować się do przejścia na dietę bezmięsną?

Dieta wegetariańska jest coraz bardziej popularna i cały czas decydują się na nią kolejne osoby. Należy jednak pamiętać, że aby dieta bezmięsna była zdrowa, powinna być odpowiednio zbilansowana. Trzeba również odpowiednio przygotować się do zmiany nawyków żywieniowych.  Sprawdź co musisz zrobić, zanim przejdziesz na dietę bezmięsną.

Morfologia krwi

 Zanim rozpoczniesz nową dietę wykonaj podstawowe badana krwi, w których zbadaj morfologie, poziom witaminy D, żelazo, cholesterol czy poziom glukozy i insuliny. Jeśli okaże się, że Twój organizm jest w dobrej kondycji, możesz bez przeszkód wprowadzić zmiany do swojego jadłospisu.

 Stopniowa eliminacja

 Eliminuj określone produkty z diety stopniowo. Zrezygnuj na początek z jednego rodzaju mięsa, np. wołowiny. Później przejdź o krok dalej i zrezygnuj z kolejnego rodzaju mięsa. Ważne jednak, aby nie zastępować jednego rodzaju mięsa innym, tylko zamiast tego zjeść danie bezmięsne.

 Planowanie diety

 Dieta wegetariańska jest zdrowa tylko wtedy, gdy jest odpowiednio zbilansowana. Zdobądź odpowiednią wiedzę na temat tego jak powinna ona wyglądać. Możesz też skorzystać z pomocy specjalisty – dietetyka, który doradzi Ci co jest dla Ciebie najlepsze. Zaplanuj jadłospis na kilka dni do przodu, dzięki temu będziesz widzieć czy w Twojej diecie niczego nie brakuje.

Suplementacja

Niektóre witaminy, takie jak B12 znajdują się tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego. Dlatego jeśli nie jesz mięsa, suplementuj je, aby nie zabrakło ich Twojemu organizmowi.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn