Nadchodzi lato Dowiedz się, jakie produkty zadbają o nawodnienie Twojego organizmu

Nadchodzi lato! Dowiedz się, jakie produkty zadbają o nawodnienie Twojego organizmu!

Lato to czas, w którym temperatury nieustannie są wysokie, a my musimy pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Dzięki temu, będzie on sprawnie pracował, a my nie będziemy mieć problemów z samopoczuciem, skupieniem czy koncentracją. Sprawdź jakie produkty doskonale nawadniają organizm.

 Produkty mleczne

Oprócz tego, że produkty mleczne są doskonałym źródłem białka, to także świetnie nawadniają. Są pełne witaminy D, cynku, magnezu i potasu. Ponadto, te fermentowane zawierają dobre bakterie, które chronią nasz przewód pokarmowy.

Arbuz

Nie od dziś wiadomo, że arbuz w ponad 90% składa się z wody. Dlatego jest doskonałym produktem nawadniającym. Dodatkowo jego soczysty miąższ ma pyszny i orzeźwiający smak. Arbuz ma w sobie mnóstwo β-karotenu i likopenu, w czym wygrywa nawet z pomidorami. 

Melon

Podobnie jak arbuz, melon to idealny produkt nawadniający organizm. Co więcej, posiada on dużą zawartość β-karotenu i luteiny, które korzystnie wpływają na wzrok.

Ogórki i pomidory

Ogórki i pomidory są doskonałym dodatkiem w kuchni. Można dodać je niemal do każdej potrawy na słono, a czasami nawet na słodko. Mają w sobie dużo sodu i potasu, dzięki czemu wspomagają organizm w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn