Zioła i herbaty odchudzjące

Naturalne herbaty i napoje, które korzystnie wpływają na nasz układ trawienny

Często szukamy różnych specyfików czy suplementów, które korzystnie wpłyną na nasz układ trawienny. Tymczasem, zapominamy o tym co najzdrowsze i najbardziej naturalne, czyli ziołowych herbatach i napojach. Sprawdź, które z nich warto pić, aby wspomóc swój organizm.

Mięta pieprzowa

Mięta reguluje wydzielanie soku żołądkowego, stymuluje wydzielanie żółci, poprawia perystaltykę jelit i ma działanie wiatropędne. Wszystko za sprawą zawartych w niej mentolu i salicylanu metylu, które mają działanie antyspastyczne, przez co działają łagodząco na układ pokarmowy. Ostrożność przy spożywaniu mięty powinny zachować osoby z chorobą refluksową przełyku i chorujące na cukrzycę, ponieważ może ona obniżać poziom cukru we krwi.

Melisa

Melisa działa na nasz organizm relaksująco, reguluje pracę układu pokarmowego i wspomaga wydzielanie soku żołądkowego. Nie jest jednak wskazana dla osób, które biorą leki na uspokojenie zarówno te wydane na receptę jak i łagodne ziołowe środki uspokajające. Nie powinno się jej stosować także dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po zabiegach chirurgicznych, ponieważ może wchodzić w interakcję ze środkami stosowanymi podczas zabiegów.

Koper włoski

Koper włoski niweluje uczucie pełności, zapobiega wzdęciom, dlatego jest doskonały dla osób, którym doskwierają kolki i przewlekłe wzdęcia. Zawarty w nim olejek zmniejsza napięcie mięśni gładkich oraz skurcze brzucha. Kopru włoskiego powinny unikać kobiety w ciąży, ponieważ może on wywołać przedwczesne skurcze macicy. Nie jest też odpowiedni dla cukrzyków, ponieważ obniża poziom cukru we krwi.

Rumianek

Rumianek pobudza pracę jelit, korzystnie wpływa na apetyt, zapobiega uczuciu wzdęć i pełności. Ponadto, jest jednym z najdelikatniejszych ziół. Bardzo rzadko powoduje reakcje alergiczne. Swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza flawonoidom i kumarynom, które są zawarte w kwiatach rumianku. Rozkurczają one mięśnie gładkie jelit, a przez to pozytywnie wpływają na trawienie.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn