problem z cellulitem - sposób na cellulit

Problem z cellulitem? Sprawdź co powinnaś zacząć jeść, aby uniknąć skórki pomarańczowej!

Cellulit czy inaczej skórka pomarańczowa to przypadłość, która towarzyszy wielu osobom. Wbrew powszechnej opinii, zmagają się z nią nie tylko osoby z nadwagą. Występuje on także u osób bardzo szczupłych. Bardzo ciężko jest całkowicie pozbyć się cellulitu, jednak istnieje kilka sposobów, które sprawią, że będzie on mniej widoczny. Jednym z nich jest zastosowanie właściwej diety.

Co wyeliminować z diety, aby pozbyć się cellulitu?

Do powstania skórki pomarańczowej przyczynia się m.in. wysoko przetworzona żywność, dlatego warto zrezygnować z fast foodów czy niezdrowych przekąsek. Kolejnym składnikiem, który nie pomoże nam w walce z cellulitem jest sól. Warto ograniczyć jej ilość w diecie, a efekty pojawią się już niebawem. Nie obędzie się także bez wyeliminowania alkoholu i papierosów, które są toksyczne dla naszego organizmu. Warto zmniejszyć także ilość wypijanej kawy i herbaty.

Co jeść, aby uniknąć skórki pomarańczowej?

Każdego dnia jedz odpowiednią ilość warzyw i owoców. Oprócz witamin i minerałów, które dostarczysz w ten sposób swojemu organizmowi, nawodnisz go i zapewnisz mu błonnik. Ten zaś działa jak szczotka, która pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Ponadto, witaminy C, A i E, których źródłem są warzywa i owoce opóźniają procesy starzenia się, wzmacniają włókna kolagenowe, zwiększają jędrność i poprawiają kondycję skóry.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn