Co jeść na sniadanie podczas diety - Cud i Miód

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! Co jeść na śniadanie, aby mieć energię na cały poranek?

Na próżno szukać osoby, która nie słyszała o tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nic w tym dziwnego, ponieważ w tym twierdzeniu jest sporo prawdy. Wyniki badań wskazują na to, że osoby, które regularnie jadają śniadania mają lepsze nawyki żywieniowe, mniej podjadają w ciągu dnia i mają mniejszą ochotę na przetworzoną żywność. Tym samym, osoby, które jedzą śniadania w ciągu dnia spożywają mniej kalorii, dlatego mają mniejszy problem z utrzymaniem prawidłowej wagi. Co zjeść na śniadanie, aby energia utrzymywała się na wysokim poziomie przez cały dzień?

Niedawno bardzo modne stało się śniadanie białkowo-tłuszczowe, które nie zawiera węglowodanów. Wszystko za sprawą kortyzolu, którego poziom po przebudzeniu jest podwyższony, a w tym stanie metabolizm węglowodanów nie jest efektywny. Dlatego wiele osób zaleca spożywanie śniadań, które składają się z białka i tłuszczu. Przykładem takiego posiłku jest jajecznica bez pieczywa, ryby czy nabiał. Mimo teoretycznych argumentów, które przemawiają za tego typu śniadaniami, teoria ta nie ma potwierdzenia w badaniach naukowych, dlatego należy uznać, że pełnowartościowe śniadanie złożone z węglowodanów, białek i kwasów tłuszczowych jest odpowiednim posiłkiem. Co zjeść na śniadanie, aby mieć energię na cały poranek? Dobrym pomysłem będzie owsianka z owocami i jogurtem, kanapki z rybną lub warzywną pastą i świeżymi warzywami, czy sałatka z jajkiem i pieczywem.

Najważniejszą zasadą w wyborze odpowiedniego śniadania jest kierowanie się dobrem własnego organizmu. Jedni będą czuć się lepiej po owsiance, ponieważ dostarczą sobie odpowiedniej ilości węglowodanów, a inni po takim posiłku będą senni i lepsza będzie dla nich jajecznica. Każdy powinien odnaleźć swój złoty środek.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn