catering bezglutenowy Poznań

Szukasz cateringu bezglutenowego w Poznaniu? Mamy rozwiązanie! 

Dieta bezglutenowa w ostatnim czasie znacznie zyskała na popularności. Powinny ją stosować osoby, które nie tolerują glutenu lub chciałyby go ograniczyć z innych powodów. Posiłki nie zawierają pszenicy, żyta, orkiszu, owsa oraz jęczmienia. Dlatego nie znajdziesz w nich makaronu, pieczywa oraz innych mącznych potraw. Źródłem węglowodanów, białek i kwasów tłuszczowych są zamiast tego: kukurydza, ryż, proso, amarantus, komosa, kasza gryczana, rośliny strączkowe, ziemniaki, warzywa skrobiowe, banany, mączka chleba świętojańskiego, warzywa, orzechy, mięso, ryby i jaja.

Każdy kto decyduje się na dietę bezglutenową powinien pamiętać o tym, że samodzielnie wykluczenie z jadłospisu określonej grupy produktów może skutkować niedoborami witamin i minerałów. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, który doradzi w jaki sposób można zastąpić gluten, aby wszystkie makroskładniki były na odpowiednim poziomie. Skorzystaj z cateringu bezglutenowego Poznań i ciesz się dietą bezglutenową, nie martwiąc się o planowanie i przygotowanie posiłków. Wykwalifikowany dietetyk zaplanuje Twój jadłospis, a uzdolniony szef kuchni przygotuje pyszne dania, które zachwycą Twoje podniebienie. Skorzysta też na tym Twoje zdrowie, ponieważ wszystkie nasze posiłki składają się z wysokiej jakości świeżych składników o indywidualnie dobranej kaloryczności.

Catering bezglutenowy w Poznaniu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie tolerują glutenu lub chcą ograniczyć jego ilość w diecie. Jednak nie powinni go stosować chorzy na celiakię, ponieważ mimo korzystania z bezglutenowych produktów, dania mogą zawierać śladowe ilości glutenu.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn