Tłuszcze w diecie - Cud i Miód

Tłuszcze w diecie – czy powinno się je eliminować?

Dlaczego nie powinniśmy eliminować tłuszczy z diety?

Wiele razy zdarzyło nam się usłyszeć z ust osoby, która chce stracić zbędne kilogramy, że unika tłuszczu w diecie. Jednak czy takie działanie jest prawidłowe i czy rzeczywiście ma ono sens? Poznaj najważniejsze fakty i mity o tłuszczach w czasie odchudzania.

Eliminacja tłuszczu pomaga w utracie kilogramów?

Diety niskotłuszczowe, spożywanie produktów w wersji light czy całkowita eliminacja tego składnika z diety to częsty wybór osób, które są na diecie redukcyjnej. Niestety jest to spory błąd, bo mimo że uda się im schudnąć, co jest normalne przy obniżeniu liczby kalorii. To waga może powrócić w zdwojonej liczbie. Nie należy całkowicie eliminować tłuszczów, ponieważ niektóre z nich mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Należy jednak wybierać te które wspomagają zdrowie. Powinniśmy zatem wykluczyć te nieodpowiednie, czyli tłuszcze trans i nasycone kwasy tłuszczowe. To one są dla nas największym zagrożeniem. Znajdują się one w produktach wysoko przetworzonych, jak m.in. słodycze czy fast foody. Zamiast tego warto włączyć do swojej diety zdrowe tłuszcze, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Należą do nich m.in. kwasy tłuszczowe omega-3 znajdujące się np. w olejach roślinnych, kwasy DHA i EPA, dostępne w tłustych rybach morskich. Zdrowe tłuszcze znajdują się także w orzechach, nasionach, jajkach, awokado czy pestkach.

Ile tłuszczów powinniśmy spożywać?

Według zaleceń ekspertów w naszej diecie powinno znajdować się około 25%-30% tłuszczów. Podczas wyboru produktów, które mają nam dostarczyć tego składnika warto zwracać uwagę to jaka jest ich wartość odżywcza.

Spożywaj posiłki bogate w zdrowe tłuszcze z cateringiem dietetycznym 

Na koniec, należy podkreślić, że tłuszcze są niezbędne w naszej diecie. Tylko z ich udziałem uda nam się osiągnąć zamierzone efekty. Każdy kto chce mieć pewność, że jego dieta jest pełna zdrowych tłuszczów może skorzystać z oferty cateringu dietetycznego , a specjaliści stworzą dietę i ugotują pyszne posiłki specjalnie dla niego.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn