zasady zdrowego odchudzania - Cud i Miód

Zdrowe odchudzanie. Poznaj najważniejsze zasady, jak bezpiecznie się odchudzać.

Styczeń sprzyja wyznaczaniu sobie nowych, ambitnych celów. Jednym z najczęściej wybieranych jest zgubienie zbędnych kilogramów. Niestety wiele osób chciałoby osiągnąć spektakularne efekty w zbyt krótkim czasie, przez co całe przedsięwzięcie kończy się niepowodzeniem. Tymczasem warto dowiedzieć się więcej o tym jakie są zasady zdrowego odchudzania, zastosować się do nich i cieszyć się piękną sylwetką przez długi czas, bez efektu jojo. Dzięki tym pięciu regułom będziemy mieć pewność, że nie wyrządzimy swojemu organizmowi krzywdy, a odchudzanie będzie bezpieczne.

 1. Potrzebny jest czas
  Nic nie dzieje się z dnia na dzień. Tak samo jak w jednej chwili nie przybyło nam zbędnych kilogramów, tak nie zrzucimy ich w mgnieniu oka. Chudnięcie w szybkim tempie może być niebezpieczne dla organizmu, dlatego należy robić to systematycznie i powoli. Optymalne tempo utraty tkanki tłuszczowej to maksymalnie 2,5 kg na miesiąc. To jedna z najważniejszych zasad zdrowego odżywiania, bez której nie osiągniemy sukcesu.
 2. Głodówki nie mają sensu
  Głodzenie się jest nie tylko niebezpieczne, ale również mało skuteczne. Przyjmowanie zbyt małej liczby kalorii tylko spowolni metabolizm i spowoduje, że organizm zacznie gromadzić więcej tkanki tłuszczowej, a po powrocie do optymalnej kaloryczności wszystko wróci w postaci dodatkowych kilogramów.
 3. Dieta nie musi być przykrym doświadczeniem
  Odchudzanie nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych potraw i produktów. Istnieje wiele przepisów na pyszne i niskokaloryczne potrawy, które nie tylko pozwolą pozbyć się zbędnych kilogramów, ale będą również przyjemnym doznaniem kulinarnym.
 4. Pożegnaj słodkie napoje i alkohol
  Pijąc słodkie napoje znacznie zwiększamy liczbę kalorii, którą spożywamy w ciągu dnia. To samo dotyczy przetworzonych soków, w których wbrew temu co mówią producenci nie ma witamin. Jest za to mnóstwo cukru. Jeśli wyeliminujemy z diety słodkie napoje dużo łatwiej będzie nam schudnąć.
 5. Zwiększ spontaniczną aktywność
  Wracając z pracy wysiądź przystanek wcześniej, zamiast oglądania kolejnego odcinka serialu wyjdź na spacer, a jeśli lubisz aktywność fizyczną, zadbaj o to, aby uprawiać ją regularnie. W ten sposób spalisz więcej kalorii, więc szybciej pozbędziesz się niechcianych kilogramów

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn