Dieta sport - przeznaczona dla ektomorfików?

Zdrowy Catering dobrym rozwiązaniem dla Ektomorfików

Ektomorfik – kim jest i jak powinien się odżywiać?

Ektomorfik to nazwa jednego z typów budowy ciała według klasyfikacji Sheldona. Wyróżnia się on szybką przemianą materii i szczupłą budową ciała. Bardzo trudno mu przytyć i zbudować masę mięśniową. Jednak przy odpowiedniej diecie nie jest to niemożliwe. Ten typ sylwetki wyróżnia się szczupłą budową ciała, mocno zarysowanymi kościami, stosunkowo wąskimi barkami, szczupłymi i długimi rękami oraz nogami, wąską klatką piersiową, smukłą i wydłużoną szyją. Osoby o tym typie budowy mają zazwyczaj dość szybki metabolizm i dobrą perystaltykę jelit, przez co trudniej jest im nabrać masy mięśniowej, jednak z odpowiednią dietą i zdrowym cateringiem nie jest to niemożliwe.

Jak widać nie tylko osoby z nadwagą lub otyłością potrzebują pomocy dietetyka. Ektomorficy zmagają się z problemem wolnego budowania masy mięśniowej. Żeby przytyć muszą spożywać wysokoenergetyczne, ale zdrowe produkty. Nie jest jednak tak, że ektomorfik może pozwolić sobie na więcej słodyczy czy kalorycznych przekąsek. Osoby o tym typie budowy mają skłonność do otyłości brzusznej, co nie jest korzystne dla zdrowia, gdyż zwiększa ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych.

Układając dietę dla ektomorfika należy pamiętać o tym, że powinien on przyjmować zwiększoną ilość kalorii, bogatą w dużą ilość węglowodanów, co zapobiega nadmiernemu spalaniu białek oraz w owoce i warzywa, które dostarczą niezbędnych witamin i minerałów. Jeśli jesteś ektomorfikiem i chcesz przybrać na wadze skorzystaj ze zdrowego cateringu w Poznaniu, w Warszawie, we Wrocławiu lub w Szczecinie. Wykwalifikowany dietetyk pomoże wybrać dietę odpowiednią dla Ciebie i określi, ile kalorii powinieneś spożywać.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn