Zdrowa dieta pudełkowa - Poznań Cud i Miód

5 porad dotyczących trzymania się zdrowych postanowień.

Pamiętasz, ile już razy obiecywałeś/aś sobie, że tym razem już na pewno wytrwasz w diecie? Mimo to zawsze po pewnym czasie wracałeś/aś do poprzednich nawyków żywieniowych? Poznaj pięć skutecznych sposób, które sprawią, że trzymanie się zdrowych postanowień będzie dużo łatwiejsze.

1. Zamiast przechodzić na dietę, zmień nawyki żywieniowe

Zdrowe odżywianie to długotrwały proces. Nie da się osiągnąć efektów stosując zdrowe nawyki przez kilka miesięcy, a później wracając do starych. W ten sposób możemy co najwyżej nabawić się efektu jojo. Dlatego podejmując decyzję o rozpoczęciu zdrowego odżywiania, zamiast na restrykcyjnej diecie, warto skupić się na zmianie poszczególnych nawyków, np. zamiast kawałka ciasta zjeść zdrową przekąskę, a zamiast kupienia fast-fooda można ugotować obiad w domu.

2. Nie wystawiaj swojej silnej woli na próbę

Jeśli wiesz, że wieczorem będziesz w miejscu, w którym będzie mnóstwo niezdrowych przekąsek, zjedz wcześniej zdrową kolację. Uczucie sytości sprawi, że będziesz mieć mniejszą ochotę na niezdrowe jedzenie. Nie kupuj też słodyczy na zapas, dzięki temu nie będziesz musiał/a walczyć ze sobą, aby ich nie zjeść.

3. Śpij odpowiednią liczbę godzin

Niewyspani jesteśmy bardziej podatni na napady głodu i podjadanie. Wszystko przez to, że zmęczony mózg gorzej radzi sobie z samokontrolą. Staraj się regularnie wysypiać, bo brak snu może zaburzyć Twoje postrzeganie chęci na jedzenie.

4. Wyznaczaj sobie realne cele

Nie planuj, że schudniesz 12 kg w dwa miesiące, bo może okazać się to niewykonalne, a już na pewno nie będzie dla Ciebie zdrowe. Jeśli wyznaczysz mniejsze cele i stopniowo będziesz je osiągać, Twoja motywacja zamiast maleć będzie rosła, a Ty cały czas będziesz o krok bliżej od wymarzonej sylwetki.

5. Pozwalaj sobie na małe przyjemności

Jeśli raz na pewien czas masz ochotę na coś słodkiego lub mniej zdrowego, to zupełnie normalne. Nie obwiniaj się za to, od jednego posiłku nie przytyjesz, a tym bardziej nie zrujnujesz swojej diety. Co więcej, pozwoli Ci to na komfort psychiczny i łatwiejsze wytrwanie w postanowieniach.

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn